Czytasz dzięki

Hyundai wznowi produkcję w Czechach

opublikowano: 09-04-2020, 15:13

Dzień po tym jak Czechy ogłosiły powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, Hyundai Motor zapowiedział wznowienie 14 kwietnia produkcji w fabryce w tym kraju, donosi Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że Hyundai jest pierwszym z trzech największych producentów aut w Europie środkowej, który zamierza wznowić produkcję po trwającej trzy tygodnie przerwie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Hyundai chce zacząć od uruchomienia dwóch zmian w swojej czeskiej fabryce.

Motoryzacja to główny przemysł Czech.

Skoda Auto, największy czeski eksporter, który jest częścią grupy Volkswagena, w środę ogłosiła przedłużenie zamknięcia zakładów do 27 kwietnia.

Nieoficjalnie mówi się, że joint venture produkujące auta Toyoty i Peugeota może wznowić produkcję pod koniec przyszłego tygodnia.

W środę czeski minister zdrowia Adam Vojtiech ogłosił, że w udało się powstrzymać niekontrolowane rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju. W związku z tym może zacząć przygotowywać się do powrotu do normalnego funkcjonowania, stwierdził.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane