Hyundai z kwartalną stratą

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-10-2020, 08:23

Hyundai Motor odnotował stratę netto w kwartale od lipca do września 2020 r. i nie sprostał oczekiwaniom analityków m.in. odnośnie realizowanych marż, donosi Reuters.

Największy południowokoreański producent samochodów i piąty na świecie wliczając stowarzyszony z nim koncern Kia Motors stracił 336 mld wonów (297,8 mln USD). To wynik kompletnie odbiegający od mediany prognoz analityków, która zakładała zysk w kwocie 1 bln wonów.

Hyundai Motor
Hyundai Motor
Bloomberg

Już przed kilkoma dniami Hyundai z Kia informowały, że wynik za III kwartał obciążony będzie kosztami związanymi z „jakością” i akcjami serwisowymi o łącznej wartości 2,36 bln wonów z czego 2,1 bln przypada na Hyundai.

Dodatkowe 3 mld USD to koszt rezerw związanych z wieloletnimi problemami z silnikami, co podniosło ich wartość do 5 mld USD.

Przy 2,3 proc. wzroście przychodów ze sprzedaży do poziomu 27,6 bln wonów, Hyundai poniósł również stratę na poziomie operacyjnym rzędu 314 mld wonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane