I T wspiera budow y EURO 2012

Marcin Złoch
opublikowano: 20-08-2008, 00:00

Spółka Pl.2012 koordynująca przygotowania do EURO 2012, przy budowie stadionów posiłkuje się systemem informatycznym.

Spółka Pl.2012 koordynująca przygotowania do EURO 2012, przy budowie stadionów posiłkuje się systemem informatycznym.

Nadzorująca przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy spółka Pl. 2012, we współpracy z informatyczną firmą Enovatio, stworzyła Stadia Online Portal 2012 (SOP). Jest to system informatyczny do zarządzania projektami bu- dowy i modernizacji stadio- nów. Usprawnia on komunikację między sześcioma bezpośrednio zaangażowanymi w EURO 2012 miastami, a spółką koordynującą przygotowania. Pierwotnym celem stworzenia aplikacji było usprawnienie sposobu raportowania o zaawansowaniu budowy stadionów dla UEFA. W fazie definiowania założeń SOP został rozbudowany o nowe funkcje, w wyniku czego stał się narzędziem wykorzystywanym do prowadzenia projektów inwestycyjnych. Oparto go na standardach metodologii Project Management. Z portalu korzysta się poprzez przeglądarkę internetową.

— Zastosowanie tego typu rozwiązań pozwala na bieżąco aktualizować dane publikowane w portalu, przez co proces wymiany informacji pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w organizację EURO 2012 jest efektywny. System wspomaga miasta rozgrywek w zarządzaniu zdefiniowaniem ryzykiem, harmonogramem i budżetami. W konsekwencji zarządzanie tymi parametrami ułatwia koordynowanie przebiegu prac, monitorowanie ich postępu oraz przewidywanie ewentualnych wąskich gardeł — wyjaśnia Wojciech Rokicki, specjalista w spółce Pl.2012.

Jedną z funkcji SOP jest zarządzanie zdefiniowanym ryzykiem, czyli między innymi określanie sposobu ich minimalizacji oraz kolejnych kroków postępowania, a także wyznaczanie osób odpowiedzialnych za rozwiązanie danego problemu. W opisie rodzajów ryzyka uwzględnia się prawdopodobieństwo ich wystąpienia i ich wpływ na projekt.

— Niezwykle istotne jest, że w SOP znajduje się baza danych najważniejszych w procesie budowy dokumentów. Zainteresowani mogą łatwo uzyskać ich kopie. Często wykorzystywaną funkcją jest czat — można tu bez czasochłonnej podróży wymienić się rozwiązaniami problemów — informuje Wojciech Rokicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu