IAG ma lekkie podstawy do optymizmu

  • Paweł Makosz
opublikowano: 26-02-2021, 11:09

Korporacja IAG, do której należą m.in linie British Airways i Iberia twierdzą, że istnieją podstawy, aby z optymizmem spojrzeć na sytuację sektora podróży lotniczych w miesiącach letnich.

W 2020 roku grupa linii lotniczych zanotowała pierwszą w historii stratę operacyjną, która wyniosła 7,43 mld EUR. Prawie połowa tej kwoty była skutkiem wycofania samolotów z użytku, restrukturyzacji oraz przeznaczenia funduszy na zabezpieczenie dostaw paliwa.

British Airways(31.12.2020)fot. Pixabay
British Airways(31.12.2020)fot. Pixabay
Fot. cedarjet201/Pixabay

Dyrektor generalny IAG Luis Gallego stwierdził, że wierzy w ożywienie sektora transportu lotniczego w miesiącach letnich aczkolwiek nie jest wstanie przedstawić konkretnych perspektyw na ten rok, ponieważ pandemia koronawirusa nadal nie została opanowana.

Mamy do czynienia z dużym wzrostem rezerwacji lotów i wakacji na lato po ogłoszeniu poluzowania przez rząd brytyjski rząd. Kluczowy będzie jednak program szczepień i międzynarodowe ustalenia standardów dotyczących m.in. cyfrowych przepustek zdrowotnych - powiedział Gallego.

Akcje IAG po godzinie 10:00 były notowane o 5,35 proc. wyżej na giełdzie w Londynie, osiągając 22 proc. wzrost w 2021 r. Mają jednak jeszcze sporo do odrobienia po tym jak straciły prawie dwie trzecie swojej wartości w roku ubiegłym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane