Czytasz dzięki

IBM przejmuje Red Hat za 34 mld USD

opublikowano: 29-10-2018, 06:39

Przejęcie amerykańskiej spółki specjalizującej się w systemie Linux to największa akwizycja dokonana przez IBM w historii, informuje Reuters.

IBM przejmie Red Hat wraz z jego długiem. Zapłaci 190 USD za każdą jego akcję, co daje 63 proc. premii wobec kursu zamknięcia z piątkowej sesji.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Transakcja jest realizacją strategii rozwoju usług oprogramowania subskrybowanego. Prezes IBM Ginni Rometty podkreśla, że Red Hat jest jedną z niewielu spółek w branży usług w chmurze, która notuje wzrost zarówno przychodów, jak i wolnej gotówki. IBM chce dzięki przejęciu Red Hat nawiązać rywalizację z coraz mocniejszymi w obszarze usług w chmurze spółkami Amazon.com, Alphabet i Microsoft.

Reuters zwraca uwagę, że IBM stracił przez ostatnie pięć lat ok. jedną trzecią wartości rynkowej. W tym samym czasie Red Hat zwiększył ją o 170 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane