IBM wydzieli jednostkę infrastruktury IT

ARŻ, Reuters
opublikowano: 08-10-2020, 14:17

Koncern poinformował w czwartek, że wydzieli swoją jednostkę infrastruktury IT. Chce skupić się na przetwarzaniu danych w chmurze, które przynosi większe marże, pisze Reuters.

IBM ograniczał inne gałęzie działalności od kilku lat, koncentrując się na chmurze. Jak stwierdził dyrektor generalny Arvind Krishna, po wydzieleniu infrastruktury IT, tego typu oprogramowanie będzie stanowić większość przychodów firmy. 

IBM
fot. Bloomberg

Krishna jest znany jako główny architekt największego przejęcia IBM, firmy programistycznej Red Hat, którą w zeszłym roku kupiono za 34 mld USD. „Sukces, jaki odnieśliśmy z firmą Red Hat, daje nam pewność, że jest to właściwe posunięcie” – dodał. 

Wydzielenie nowej spółki ma nastąpić do końca 2021 roku. IBM podał również, że spodziewa się przychodów na poziomie 17,6 mld USD w trzecim kwartale roku i zysku na akcję w wysokości 2,58 USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane