IBM zainwestuje 1 mld USD w Watsona

ŁO, bbc.co.uk
opublikowano: 2014-01-13 11:42

Koncern poinformował, że zainwestuje 1 mld USD w stworzenie nowego działu dla superkomputera Watson.

Portal BBC News przypomina, że Watson jest superkomputerem, który pokonał ludzi w amerykańskim show telewizyjnym w 2011. Komputer nazwano na część Thomasa Watsona, byłego prezesa IBM. 

fot. iStock
fot. iStock
None
None

Inwestycja obejmuje 100 mln USD, które przeznaczone będą na rozwój aplikacji związanych z komputerem. Nowy dział IBM prowadzony będzie przez Michaela Rhodina, byłego wiceprezesa koncernu odpowiedzialnego za rozwiązania programistyczne. IBM planuje wykorzystać zdolności Watsona w ofercie dla przedsiębiorców i zwykłych klientów poprzez cloud computing. 

Watson ma na celu naśladować ludzkie myślenie , za pomocą naturalnych zdolności językowych i analizy, ale może przetwarzać ogromne ilości informacji szybciej niż ludzki mózg.