IDC zorganizuje LinuxWorld

Kamil Kosiński
25-01-2006, 00:00

Jedna z bardziej rozpoznawalnych marek na rynku sympozjów informatycznych będzie miała polską edycję. Za pięć miesięcy.

Polski oddział międzynarodowej agencji badawczej IDC wykupił licencję na organizację konferencji LinuxWorld Summit — Conference & Expo CEE. Dwudniowa impreza odbędzie się 21-22 czerwca 2006 r. w Warszawie.

Według IDC, wartość światowego rynku produktów informatycznych opartego wyłącznie na systemie Linux sięgnie w 2008 r. 40 mld USD, a rynek oprogramowania w ciągu roku będzie rosnąć średnio o 44 proc. i sięgnie 15 mld USD w 2008 r.

Coś w tym jest

— W Polsce o żadnych miliardach oczywiście nie ma mowy, a rynki innych krajów naszego regionu są jeszcze mniejsze. Z drugiej jednak strony ponad 55 proc. polskich przedsiębiorstw posiada przynajmniej jeden serwer obsługiwany przez system Linux — twierdzi Andrzej Jarosz, dyrektor zarządzający IDC Poland.

Jego zdaniem, konferencja przybliży polskim przedsiębiorcom i przedstawicielom administracji publicznej korzyści płynące z używania rozwiązań typu open source oraz opartych na systemie Linux, nie tylko ze względu na stronę kosztową wdrażania i eksploatacji, ale także z powodu elastyczności pozwalającej na dostosowywanie do często zmieniających się wymagań użytkowników.

Pięć lat doświadczeń

Podczas pierwszej polskiej edycji konferencji LinuxWorld Summit — Conference & Expo CEE, organizowanej przez IDC Poland, zaprezentowane zostaną najnowsze pomysły z dziedziny open source oraz związanych z systemem Linux. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Linux Professional Institute.

IDC istnieje na polskim rynku teleinformatycznym od 1990 r. Od pięciu lat organizuje konferencje, na których prezentowane są prognozy rynkowe, wyniki badań autorskich oraz najnowsze technologie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / IDC zorganizuje LinuxWorld