IDMSA chce być królem wzrostów

Kamil Zatoński
opublikowano: 09-09-2010, 07:30

Przejęcie banku WestLB, wprowadzenie na  giełdę m.in. Idei TFI, a za 2-3 lata wejście do WIG20 —to plany Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa IDMSA.

Od początku września kurs IDMSA urósł o ponad 20 proc. do poziomu, który ostatnio notowano w czerwcu 2008 r. Spore były też obroty: w poniedziałek i wtorek z rąk do rąk przeszły akcje o łącznej wartości 117 mln zł. Tak dużym wzięciem walory brokera cieszyły się w ciągu ostatnich trzech lat tylko raz — w marcu tego roku. Skąd ten nagły wyskok?

— Zakończyliśmy serię spotkań z zarządzającymi. Myślę, że duże obroty akcjami spółki na ostatnich sesjach nie są przypadkowe, a walory przechodzą w tzw. silne ręce — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA.

Na razie w akcjonariacie spółki nie ma instytucji, której udział przekraczałby 5 proc.

Prezes brokera rosnące zainteresowanie inwestorów spółką tłumaczy też zbliżającą się wielkimi krokami finalizacją transakcji przejęcia 45 proc. udziałów w banku West LB Polska. Brakuje już tylko zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Grzegorz Leszczyński liczy, że zostanie wydana w najbliższych tygodniach.

Ciąg dalszy w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane