IDMSA: Wystąpienie szefa Fed nie pomogło dolarowi

IDMSA
opublikowano: 15-02-2008, 11:18

W dniu wczorajszym amerykański dolar miał kilka możliwości, aby umacniać się w stosunku do głównych par. Dane makroekonomiczne, a więc bilans handlowy na poziomie -58,76 mld USD oraz ilość noworejestrowanych bezrobotnych  - 348 tys. były lepsze ob. prognoz.

Kurs EUR/USD tylko lekko spadł w reakcji na dobre dla niego dane, co można uznać za nienajlepszy prognostyk dla amerykańskiej waluty. Nie pomogło jej także wystąpienie szefa FED, którego ton wypowiedzi można było wywnioskować, że będzie on nadal czynił wszystko, aby wesprzeć amerykańską gospodarkę. Sesja na Wall Street zakończyła się niepomyślnie dla byków. Indeksy odnotowały spadek o ponad 1 % pomimo dobrych danych makro. Tam wydarzeniem dnia było obniżenie przez agencję Moody’s ratingu „AAA” dla jednego z ubezpieczycieli. 


EURPLN

Złotówka niemal nie zareagowała jednak na wyprzedaż dolara i notowania jej znalazły się na poziomach wczorajszych to jest  nieco powyżej 3,58. Na brak umocnienia złotego przy rosnącym eurodolarze mogła właśnie mieć wpływ wspomniana wyżej decyzja o obniżenie ratingu przez Moody’s jednemu z amerykańskich ubazpieczycieli obligacji. 

EURUSD

Wczoraj dolarowi nie momogły zarówo dane makroekonomiczne, jak i wystąpienie szefa FED Bena Bernanke, którego wypowiedź powinna raczej pomagać amerykańskiej walucie. W dniu wczorajszym też niekorzystnie zakończyły się notowania na Wall Street, rosły natomiast notowania jena. 

GBPUSD

Kurs GBPUSD od wczoraj zmaga się z oporem jaki na wykresie godzinowym tworzy trzymiesięczna linia bessy. Przełamanie oporu może otworzyć drogę do 1,99 USD, natomiast zdecydowane odbicie się od niego może nawet sprowadzić notowania do poziomu 1,94

USDJPY

Słaba sesja w USA oraz pozostawianie stóp procentowych przez Bank Japonii pozwoliły odrobić jenowi część strat. Na wykresach utrzymuje się przewago popytu, co premiuje grających na wzrost tej pary walutowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IDMSA

Polecane