Idziemy po kapitał

AH
28-09-2007, 00:00

Wzrost gospodarczy, konkurencyjny rynek, nowe możliwości zdobywania pieniędzy na rozwój.

To, jak z tych dobrodziejstw korzystać, stało się tematem organizowanej przez „Puls Biznesu” konferencji „Droga po kapitał”. Impreza — adresowana do szefów małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych uzyskaniem kapitału z rynku oraz do kadry zarządzającej dużych firm poszukujących partnerów i nowych dróg rozwoju — odbyła się wczoraj w hotelu Intercontinental w Warszawie. Gościem specjalnym był Rafał Bauer, prezes Vistula-Wólczanka. Opowiadał o fuzji na rynku kapitałowym i korzyściach dla spółek i akcjonariuszy.

Uczestnicy chwalili profesjonalizm konferencji i wysoko oceniają jej użyteczność.

— Konferencja uporządkowała moją wiedzę o rozmaitych formach pozyskiwania kapitału na rozwój. Teraz wiem, do kogo z czym mogę się zwrócić. Zastanawiam się nad kupnem spółki, żeby wyemitować obligacje. To atrakcyjna dla mojej firmy forma finansowania — ale, dzięki uczestnictwu w „Drodze po kapitał”, poznałem również inne, równie kuszące możliwości. Choćby fundusze aniołów biznesu. Sądzę, że współpraca z moją firmą mogłaby taki fundusz zainteresować — opowiada Marek Łukawski, właściciel firmy Speranda, organizującej imprezy integracyjne i kulturalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Idziemy po kapitał