Ifo: wzrost PKB w Polsce w 2014 roku wyniesie 2,9 proc.

PAP
opublikowano: 27-05-2014, 17:05

Wzrost gospodarczy w Polsce w br. wyniesie 2,9 proc. - wynika z majowego raportu World Economic Survey, przygotowanego raz na kwartał przez instytut Ifo. W maju pogorszyły się oceny sytuacji bieżącej, ale oczekiwania odnośnie najbliższych 6 miesięcy są pozytywne.

"W Polsce eksperci WES oceniają obecną sytuację gospodarczą nieco gorzej, ale oczekiwania pozostają optymistyczne i wskazują na poprawę gospodarczą w kolejnych miesiącach" - napisano w raporcie.

Oczekiwania dla Czech i Węgier względem poprzedniego, lutowego raportu, nieco się pogorszyły, ale pozostają pozytywne. Z kolei prognozy dla Turcji się poprawiły, ale wciąż są negatywne.

Eksperci spodziewają się, że wzrost gospodarczy w 2014 roku w Czechach wyniesie 1,7 proc., na Węgrzech 1,8 proc., w Rumunii 1,9 proc., na Słowacji 2,2 proc., a w Słowenii - 0,6 proc.

Ankietę przeprowadzono w kwietniu pośród 1134 ekspertów gospodarczych ze 121 krajów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ifo: wzrost PKB w Polsce w 2014 roku wyniesie 2,9 proc.