Ikea i H&M wejdą na ukraiński rynek

opublikowano: 18-05-2018, 09:30
aktualizacja: 18-05-2018, 09:32

Rząd Ukrainy potwierdził, że szwedzkie globalne firmy Ikea i H&M otworzą w tym roku swoje pierwsze sklepy w tym kraju, informuje Ukraine Business Journal.

Wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Iwanna Klympush-Czincadze rozmawiała m.in. o tym z szefową szwedzkiej dyplomacji Margot Wallström.

- Ukraina jest atrakcyjnym miejscem dla wielu szwedzkich spółek, które chcą rozwinąć swój biznes – powiedziała. – W tym roku znane szwedzkie firmy Ikea i H&M wejdą na ukraiński rynek – ogłosiła.

Partnerem Ikea na Ukrainie ma być podobno miejscowa spółka Mandarin Plaza mająca interesy w centrach handlowych w kraju.

Ikea próbowała już kilkakrotnie wchodzić na ukraiński rynek. W 2007 planowała budowę dużego sklepu w Kijowie i zapowiadała możliwość inwestycji nawet 1 mld USD w sieć placówek na Ukrainie. Sprawa spaliła na panewce z powodu nieporozumień dotyczących ziemi, na której miałyby stanąć sklepy. W 2010 roku Ikea sprzedała aktywa na Ukrainie, fabrykę mebli i dwa zakłady przerobu drewna, przypomina Ukraine Business Journal.

Pomimo braku sklepów produkty Ikea i H&M były dostępne dla Ukraińców. W przypadku giganta meblowego sprowadzali je z Polski. Ubrania H&M były dostępne w sklepach handlujących starszymi kolekcjami szwedzkiej sieci, pisze Ukraine Business Journal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theubj.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu