IKEA rusza na Bydgoszcz

EG
opublikowano: 25-06-2014, 13:06

IKEA Retail, deweloper centrów handlowych z grupy stworzonej przez Ingvara Kamprada, otrzymała pozwolenie na budowę kolejnego sklepu – tym razem w Bydgoszczy.

Wcześniej firma otrzymała pozwolenie na budowę dróg dojazdowych. Szwedzka sieć chce ruszyć z pracami jak najszybciej, na razie jednak harmonogramu nie podała.

- Prace rozpoczniemy tak szybko jak będzie to możliwe. Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla IKEA. Planujemy dynamicznie rozwijać się w naszym kraju i chcemy ośmiokrotnie zwiększyć obroty w ciągu najbliższych dwudziestu lat. Jesteśmy też trzecim rynkiem na świecie jeżeli chodzi o dynamikę wzrostu sprzedaży, zaraz po Chinach i Rosji – mówi Evelyn Higler, dyrektor generalna IKEA w Polsce.

IKEA rozpoczęła już dziś rekrutację pracowników w związku z tą inwestycją. Oprócz ośmiu sklepów z wyposażeniem wnętrz szwedzki koncern już zbudował w Polsce osiem dużych parków handlowych, a w zeszłym roku wszedł na rynek inwestycyjny, kupując centrum handlowe Wola Park.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / IKEA rusza na Bydgoszcz