Ikea stawia na farmy wiatrowe

opublikowano: 06-03-2015, 00:00

Grupa Ikea angażuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu.

Przykładem mogą być jej ekologiczne przedsięwzięcia w Polsce. Ostatnio Szwedzi kupili farmę wiatrową we Wróblewie w województwie łódzkim i zobowiązali się do zakupu kolejnych dwóch farm w Gizałkach i Lubartowie. Według prognoz, inwestycje te umożliwią polskiemu oddziałowi spółki produkcję energii wystarczającej do zasilania wszystkich jej sklepów, centrów handlowych, fabryk, ośrodków dystrybucji i biur. Nowe elektrownie wiatrowe mogą wytworzyć w sumie do 339 GWh energii rocznie. Grupa Ikea ma jeszcze trzy farmy wiatrowe na Podkarpaciu (w Rymanowie, Bukowsku i Łękach Dukielskich), które mogą wytwarzać razem 134 GWh rocznie.

Wszystkie farmy wiatrowe Ikei w Polsce będą zatem co roku wytwarzały do 473 GWh energii elektrycznej, co razem z energią cieplną produkowaną z biomasy przez Ikea Industry pokryje zapotrzebowanie Grupy w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu