IKEA zwiększa zaangażowanie w… bankowość

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-02-2021, 21:46

Ingka Group, właściciel szwedzkiej sieci sklepów z meblami i wyposażeniem wnętrz IKEA kupi 49 proc. udziałów w Ikano Bank, swoim partnerze finansowym, donosi Reuters.

fot. ARC
fot. ARC

To poniekąd transakcja w rodzinie, gdyż właścicielem Ikano Bank jest Ikano Group, która w 1988 r. została wydzielona z IKEA i trafiła w ręce synów założyciela meblowej marki.

Firma obecna jest na ośmiu rynkach, na których świadczy usługi finansowe oraz usługi bankowości konsumenckiej klientom IKEA. Pożyczki dla klientów IKEA stanowią około jednej czwartej całej działalności banku.

Od 2017 r. począwszy od zakupu platformy usług dla majsterkowiczów TaskRabbit, Ingka Investments kupuje startupy, które mogą pomóc IKEA przyspieszyć jej cyfrową transformację, ulepszyć jej usługi i stać się bardziej zrównoważonymi. W swoim portfolio ma również energię odnawialną, lasy i nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane