Ikona Manhattanu wystawiona na sprzedaż

opublikowano: 09-01-2019, 14:48

Właściciele słynnego nowojorskiego drapacza chmur, Budynku Chryslera, zaangażowali CBRE Group w celu sprzedaży nieruchomości, informuje New York Times.

W ostatnich latach amerykańscy i zagraniczni inwestorzy gustowali w słynnych nieruchomościach, takich jak Willis Tower w Chicago i nowojorski Waldorf Astoria Hotel, za który chiński ubezpieczyciel zapłacił w 2015 r. 1,95 mld USD - rekord sprzedaży hotelu w USA. Właściciele Chrysler Building mają nadzieję, że przyciągną światowych inwestorów z głębokimi kieszeniami, oferując im możliwość posiadania słynnego kawałka panoramy Manhattanu i kawałka historii Nowego Jorku.

Zobacz więcej

Chrysler Building

Bloomberg

Szacunki wartości nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Ale wielu inwestorów na rynku nieruchomości uważa, że Chrysler Building może mieć trudności z odzyskaniem 800 mln USD, które Abu Dhabi Investment Council zapłaciła w 2008 r. za 90 proc. udziałów w nieruchomości, na krótko przed kryzysem finansowym, który spowodował spadek cen nieruchomości.

Symbol Manhattanu konkuruje o najemców z lśniącymi, nowymi wieżami biurowymi zaprojektowanych według aktualnych gustów, z wieloma oknami od podłogi do sufitu i nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak rozległe tarasy na świeżym powietrzu, przechowalnie rowerów i najnowocześniejszymi centrami fitness.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA