Czytasz dzięki

Ile można zainwestować w bitcoina

opublikowano: 16-10-2017, 18:01
aktualizacja: 16-10-2017, 18:04

Większość inwestorów nie powinna lokować w bitcoinie więcej niż 5 proc. swojego majątku, uważa jeden z wczesnych inwestorów na tym rynku, Fred Wilson.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W poniedziałek notowania bitcoina rosną o 2,9 proc., co w cenach zamknięcia oznacza kolejny historyczny rekord. Mimo to Fred Wilson z firmy inwestycyjnej Union Square Ventures przy lokowaniu w kryptowalutę radzi zachować ostrożność. Fred Wilson, jeden z wczesnych inwestorów na rynku bitcoina, po raz pierwszy kupił kryptowalutę w 2013 r., a od tego czasu jej notowania zwyżkowały o około 5 tys. proc.

„Utrzymuję w kryptowalutach około 5 proc. swojego majątku, wykorzystując do tego różne instrumenty. Myślę, że to blisko górnej granicy zaangażowania dla zwykłego inwestora” – napisał Fred Wilson na blogu.

Według niego na większe zaangażowanie mogę sobie pozwolić młodzi, skłonni do ryzyka, inwestorzy, jednak również w ich przypadku nigdy nie powinno ono przekraczać 10 proc. całkowitego majątku. Około 5 proc. powinni mieć zaawansowani inwestorzy o średniej tolerancji ryzyka, a w ogóle w kryptowaluty nie powinny inwestować osoby zbliżające się do wieku emerytalnego, których celem jest raczej zabezpieczenie majątku. Zdaniem wielu komentatorów rynek bitcoina to bańka spekulacyjna. Jeszcze dalej poszedł prezes JPMorgan Chase, Jamie Dimon, który we wrześniu nazwał go „oszustwem”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane