Im bliżej Unii, tym lepsza koniunktura

Artur Szymański
09-02-2004, 00:00

Ożywienie na rynku pierwotnym i giełdzie to skutek referendum unijnego. Od tamtej pory koniunktura wyraźnie się poprawiła. W porównaniu z pierwszym półroczem WIG20 wzrósł o ponad 30 proc., a obroty podwoiły się.

Sądzę, że im bliżej Unii, tym lepsza będzie koniunktura. Jeśli prognozy 5- -proc. wzrostu gospodarczego sprawdzą się, z pewnością jeszcze bardziej wzrośnie zainteresowanie inwestorów spółkami, zarówno tymi już notowanymi na giełdzie, jak i dopiero przymierzającymi się do debiutu. Giełdowe sukcesy jednych firm zachęcają do działania inne. Tworzy to dobry grunt pod kolejne emisje i rozwój coraz to nowych przedsiębiorstw za kapitały pozyskane dzięki giełdzie.

Debiut na GPW jest dopiero początkiem rozwoju spółki. Obecność na parkiecie daje prestiż i reklamę. Ułatwia zawieranie kontraktów, zwiększa sprzedaż. Status spółki publicznej ułatwia uzyskanie kredytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Im bliżej Unii, tym lepsza koniunktura