IMC uruchomiło biuro w Katowicach

Kajetan Sroka
03-10-2001, 00:00

IMC uruchomiło biuro w Katowicach

IMC Polska Outplacement, wchodząca w skład IMC Group uruchomiła swoje biuro regionalne w Katowicach. Jest to już piąty oddział firmy po Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. W najbliższym czasie firma planuje otwarcie przedstawicielstwa w Krakowie. Dotychczas z ich usług korzystały m.in. Żywiec, Danone, Unilever.

IMC Polska Outplacement uruchomiła biuro regionalne w Katowicach. Mieści się ono w siedzibie Konsulatu Brytyjskiego przy ul. PCK. Jest to już piąte biuro IMC Polska. Pozostałe oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

Ułatwienie dostępu

W zakładach dotkniętych zwolnieniami z pracy konsultanci IMC m.in. otwierają centra pomocy, organizują warsztaty autopromocji, prowadzenia działalności gospodarczej oraz metod poszukiwania pracy i prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Telemarketerzy IMC pozyskują potencjalnych pracodawców. Do tej pory z usług IMC skorzystała m.in. Grupa Żywiec, Kompania Piwowarska z Poznania, Heineken, Amerykański Fundusz Rozwoju przy ambasadzie amerykańskiej oraz Unilever.

— Do uruchomienia biura w Katowicach skłoniło nas kilka czynników. Przede wszystkim zależy nam na ułatwieniu zleceniodawcom dostępu do pracowników i konsultantów. Usługi outplacementowe są na Śląsku mało znane, w przeciwieństwie do innych regionów kraju, na przykład Małopolski i Mazowsza. Otwarcie tego oddziału ma też na celu popularyzowanie tego typu działalności. Mamy także świadomość, że wiele śląskich firm zwalnia swoich pracowników, dlatego też chcemy oferować swoje usługi w tym regionie — wyjaśnia Zdzisława Stępińska, dyrektor regionalny IMC Polska w Katowicach.

— Swoją ofertę kierujemy do firm, które planują zwolnienia pracowników, zarówno grupowe, jak i indywidualne. W zależności od liczby objętej redukcją etatów oraz lokalizacji danego przedsiębiorstwa opracowujemy indywidualny projekt działania, ustalamy liczbę doradców, konsultantów oraz telemarketerów — mówi Zdzisława Stępińska.

IMC Polska jest częścią brytyjskiej IMC Group, świadczącej usługi konsultingowe w zakresie reorganizacji i zarządzania zmianami od ponad 50 lat na całym świecie. IMC Group zatrudnia około 400 pracowników oraz kilkuset doradców.

Od 10 lat

— IMC Polska jako jedyny tego typu podmiot w kraju jest członkiem Outplacement International Partners. Do tej organizacji może należeć tylko jedna firma z danego państwa. Ponadto jesteśmy członkami The Association of Career Management Consulting Firms — wylicza Zdzisława Stępińska.

IMC Polska funkcjonuje od 10 lat. Zakres działalności firmy obejmuje organizację szkoleń dla zwalnianych pracowników, pomoc w przygotowaniu aplikacji oraz usługi zawodowe, w tym wyszukiwanie ofert pracy na ukrytym rynku pracy.

W najbliższym czasie IMC Polska planuje także otwarcie kolejnego biura regionalnego w Krakowie. Nie jest jednak znana dokładna data jego uruchomienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / IMC uruchomiło biuro w Katowicach