Imigranci wzbogacają brytyjską gospodarkę

opublikowano: 07-11-2013, 10:06

W ostatniej dekadzie imigranci przynieśli brytyjskiej gospodarce 25 mld GBP zysku netto, rzadziej korzystają też z pomocy społecznej niż osoby, które wcześniej mieszkały już w Wielkiej Brytanii, informuje „The Courier”.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Z badania przeprowadzonego przez University College London wynika, że osoby, które przeprowadziły się do Wielkiej Brytanii po 1999 r. mają „znaczny” wkład do finansów publicznych.

W okresie 10 lat szacowany wkład netto wyniósł 25 mld GBP.
Osoby, które przyjechały do Wielkiej Brytanii po 1999 r. było o 45 proc. mniej skłonne do korzystania z pomocy społecznej czy ulg podatkowych w latach 2000-2011 niż osoby urodzone w Wielkiej Brytanii. Również o 3 proc. było mniejsze prawdopodobieństwo korzystania przez nich z domów komunalnych.

- Różnice te po części można wytłumaczyć strukturą wiekowo-płciową imigracji. Jednak, nawet przy porównaniu odpowiednich grup wiekowych, płciowych i poziomu wykształcenia, imigranci i tak są o 21 proc. mniej skłonni do korzystania z pomocy społecznej – powiedzieli prof. Christian Dustmann i dr Tommaso Frattini z UCL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu