Impexmetal ma firmę handlową w Chinach

GRA
opublikowano: 11-10-2007, 00:00

W najbliższych dniach spółka zacznie handlować łożyskami w Chinach. Na Daleki Wschód ciągną go jego europejscy klienci.

W najbliższych dniach spółka zacznie handlować łożyskami w Chinach. Na Daleki Wschód ciągną go jego europejscy klienci.

FŁT Polska, firma zależna Impexmetalu, zajmująca się handlem łożyskami tocznymi i materiałami do ich produkcji, zarejestrowała chińską spółkę. Oficjalnie działalność w Państwie Środka rozpocznie w drugiej połowie października.

— Duże firmy europejskie, do których dostarczamy łożyska, coraz częściej rozpoczynają produkcję w Chinach, niejednokrotnie przenosząc tam część europejskich mocy wytwórczych. W większości oczekują od swoich poddostawców, aby zrobili to samo. Chcą mieć zapewniony taki sam standard obsługi, jaki mają w Europie. W najbliższych latach zjawisko to jeszcze bardziej się nasili —mówi Piotr Szeliga, p.o. prezes Impexmetalu.

Przykładem może być włoska firma Carraro, która kończy właśnie budowę dwóch fabryk w Chinach i zamierza postawić trzecią. Wymogła na swoim dostawcy, czyli FŁT Polska, aby zaopatrzyła ją tam w łożyska odpowiadające jej technicznym wymaganiom.

— Ponadto utworzenie firmy handlowej umożliwi skuteczniejszą penetrację chińskiego rynku i nawiązanie nowych kontaktów — dodaje Piotr Szeliga.

FŁT Polska ma już spółki m.in. w USA, we Włoszech, Niemczech, Francji, Anglii i Pakistanie. Po pierwszym półroczu 2007 grupa ma ponad 166 mln zł sprzedaży i EBITDA na poziomie 12,9 mln zł. Władze firmy nie ujawniają na razie prognoz dotyczących obrotów w Chinach.

Głównym dostawcą spółki jest FŁT-Kraśnik, największy i najstarszy producent łożysk w Polsce. Państwowa spółka może zostać wkrótce sprywatyzowana. Ministerstwo skarbu wybiera właśnie doradcę. Odkupieniem firmy interesowała się kiedyś FŁT Polska.

— Jesteśmy wciąż zainteresowani. Wierzę, że po wyborze doradcy prywatyzacyjnego proces przekształceń zostanie zdynamizowany — deklaruje Piotr Szeliga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu