Impexmetal ma zielone światło

GRA
opublikowano: 27-06-2008, 00:00

Akcjonariusze Impexmetalu zatwierdzili wypłatę dywidendy i program skupu akcji własnych. Buy-back ma ruszyć już wkrótce.

Akcjonariusze Impexmetalu zatwierdzili wypłatę dywidendy i program skupu akcji własnych. Buy-back ma ruszyć już wkrótce.

Wczorajsze walne Impexmetalu, kontrolowanego za pośrednictwem Boryszewa przez Romana Karkosika, przyjęło wszystkie planowane uchwały. Ale akcjonariusze nie zawsze głosowali tak samo. Najpierw zgodnie zatwierdzili sprawo- zdania finansowe za ubiegły rok. Różnice pojawiły się jednak przy udzielaniu absolutorium władzom spółki. Za skwitowaniem zarządu i rady nadzorczej głosował Boryszew, który na walne zarejestrował 92,7 mln akcji (łącznie ma ich 132 mln, czyli 61,7 proc. kapitału). Od głosu wstrzymały się za to fundusze zarządzane przez Pioneer Pekao Investment Management, które na WZA dysponowały 12,5 mln papierów.

— Nie mogę komentować tej decyzji — oświadczyła obecna na walnym reprezentantka Pioneera.

Fundusz chętnie zainkasuje jednak gotówkę, którą chce wypłacić Impexmetal. Razem z Boryszewem zgodnie zagłosował za dywidendą, na którą przeznaczony zostanie prawie cały zeszłoroczny zysk netto, czyli 29,9 mln zł. Daje to 0,14 zł na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być 14 sierpnia, a dniem jej wypłaty — 1 września.

Pełna zgoda zapanowała przy uchwale o skupie akcji własnych (buy -back). Za głosowali wszyscy akcjonariusze obecni na walnym. To oznacza, że Impexmetal przeznaczy na ten cel do 100 mln zł.

— Rozmawiamy z biurami maklerskimi. Skup ruszy wkrótce. Mamy środki, by go rozpocząć — mówi Piotr Szeliga, p.o. prezes Impexmetalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu