Czytasz dzięki

Implant stanie jesienią przy Chmielnej

opublikowano: 11-06-2018, 22:00

Z końcem 2018 r. spółka Nowa Epoka Handlu planuje otwarcie swojej flagowej inwestycji przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie.

Z końcem 2018 r. spółka Nowa Epoka Handlu planuje otwarcie swojej flagowej inwestycji przy ul. Chmielnej 75 w Warszawie. Zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego Implant to trzypoziomowy obiekt złożony z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. mkw., a do dyspozycji najemców oddanych zostanie prawie 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Implant zostanie podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną, z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową, w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę przeznaczoną na wydarzenia społeczne i kulturalne. To tu będą się odbywały warsztaty, wystawy i prelekcje.

Tymczasowe sklepy w kontenerach, zieleń, przestrzenie na organizację spotkań — to pomysł mający przyciągnąć kupujących i lokalną społeczność.
Zobacz więcej

WIELOFUNKCYJNOŚĆ:

Tymczasowe sklepy w kontenerach, zieleń, przestrzenie na organizację spotkań — to pomysł mający przyciągnąć kupujących i lokalną społeczność. Fot. ARC

— Chcemy, by Implant, oprócz celów komercyjnych, pełnił również funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. Budujemy przyjazne lokalnej społeczności miejsce, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia, jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby lokalnej społeczności — mówi Łukasz Koziński, prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Zaplanowano pop-up store’y (tymczasowe sklepy mające przyciągać zaskakującym projektem) dla około 80 najemców. Dzięki elastycznemu podejściu inwestorów do umów najmu, każdy przedsiębiorca będzie mógł negocjować dogodny dla siebie czas, na jaki chce podpisać umowę, dopasowany do oczekiwań i rodzaju prowadzonej działalności. Inwestycja będzie mogła się pochwalić również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia i oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Inspiracją dla konceptu Implant były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, m.in. BoxPark w Londynie i ArtBox w Bangkoku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane