In f lacja może dalej wzmacniać złotego

Dominika Barszcz
opublikowano: 13-03-2008, 00:00

Mimo schłodzenia emocji wywołanych planem Fedu nastroje na rynku nie uległy pogorszeniu. Wzrosty na parkietach zwiększyły apetyt na ryzyko, co wspierało rynki wschodzące. Kolejne rekordy eurodolara i wyjście kursu nad poziom 1,55 wpłynęło na umocnienie złotego. Najsilniejsze wzrosty nasza waluta odnotowała w stosunku do dolara, który ulega dalszej deprecjacji. Para USD/PLN przekroczyła poziom 2,28 notując minimum na 2,2726.

Nie słabną jastrzębie komentarze członków Rady Polityki Pieniężnej. Dziś Andrzej Sławiński powiedział, że znajdujemy się w fazie podwyżek stóp procentowych. Znaczne odchylenie jutrzejszego odczytu inflacji konsumentów od prognoz wpłynie na notowania złotego. Trudno oczekiwać, aby presja cenowa uległa w lutym osłabieniu. Dlatego należy się spodziewać dalszego umocnienia złotego.

Dominika Barszcz

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Barszcz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / In f lacja może dalej wzmacniać złotego