Indeks Shanghai Composite spadł poniżej 3 tys. pkt.

opublikowano: 19-06-2018, 07:12
aktualizacja: 19-06-2018, 07:13

Podczas wtorkowej sesji, benchmarkowy wskaźnik chińskich spółek po raz pierwszy od września 2016 r. spadł poniżej poziomu 3 tys. pkt. Przecenę wywołało nasilenie obaw i kontrowersji związanych ze sporem handlowym ze Stanami Zjednoczonymi.

Indeks Shanghai Composite zniżkował o prawie 3 proc., tracąc najmocniej od 23 marca. Korekta była wynikiem kolejnej deklaracji ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, który zagroził nałożeniem kolejnych karnych ceł o wartości 200 mld USD na chiński import. 

Już wcześniej Pekin zapowiadał, że w przypadku zaostrzenia sporu będzie zmuszony zareagować bardziej zdecydowanie i podjąć adekwatne środki zaradcze. 

Przecenie poddawały się również akcje na giełdach w Shenzhen i Hongkongu. Na wartość stracił też juan, który w relacji do dolara jest najsłabszy od stycznia tego roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu