Indeksy akcji pną się coraz wyżej

MWIE
09-09-2010, 18:16

Czwartek przyniósł garść korzystnych informacji dla posiadaczy akcji. Handel rozpoczął się od pozytywnego akcentu z  Australii, gdzie w sierpniu w gospodarce liczba miejsc pracy wzrosła bardziej od  prognoz. Bezrobocie na antypodach sięga obecnie 5,1 proc., o czym inne rozwinięte gospodarki mogą jedynie pomarzyć.

Dużo większe znaczenie miały jednak dane z USA, gdzie znaczną poprawę odnotowano na rynku pracy. W zeszłym tygodniu liczba wniosków o zasiłek spadła o 27 tys. do poziomu najniższego od dwóch miesięcy. To bardzo pozytywny sygnał, choć nie oznacza jeszcze odwołania alarmu, który wywołał sierpniowy wzrost liczby wniosków powyżej poziomu 500 tys.

O 4,5 mld USD niższy od oczekiwań był też amerykański deficyt handlowy. W reakcji na stabilizację kluczowych wskaźników makro nastroje na rynkach wyraźnie się uspokoiły.

Na otwarciu w Nowym Jorku S&P 500 podskoczył do 4 – tygodniowego maksimum, a giełda londyńska znalazła się na poziomach najwyższych od 4 miesięcy. Mimo wciąż słabych danych z Wielkiej Brytanii tamtejszym akcjom pomagają cięcia budżetowe gabinetu Davida Camerona, które pomogą krajowi zachować rating AAA.

O blisko 2 proc. w pierwszej części handlu rosły notowania Google. W raporcie analitycznym UBS stwierdził, że dzięki usłudze Google Instant spółka powinna zwiększyć posiadany udział w rynku wyszukiwarek internetowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Indeksy akcji pną się coraz wyżej