Indeksy Europy najwyżej od ponad pięciu lat

Artur Szymański
opublikowano: 12-04-2007, 00:00

Środowa sesja na czołowych giełdach zachodniej Europy była szóstą kolejną przynoszącą zyski. Indeksy poprawiły szczyty hossy. Niemiecki DAX tak wysoko po raz ostatni znajdował się we wrześniu 2000 r., a francuski CAC40 w lutym 2001 r.

Początek sesji przyniósł lekkie spadki po bezbarwnych wtorkowych notowaniach na Wall Street. Popyt jednak szybko przejął inicjatywę. Prym wiodły spółki paliwowe, które premiował wzrost ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku. W górę poszły kursy: Totala, Statoila, Royal Dutch Shell i British Petroleum. Dobrym nastrojom inwestorów sprzyjał też wzrost wartości amerykańskich kontraktów terminowych. Rozpoczął się sezon publikacji raportów kwartalnych. Aluminiowy koncern Alcoa pochwalił się wynikiem wyższym niż oczekiwali analitycy. To jeszcze chyba nie koniec wzrostów. Analitycy ankietowani przez Bloomberga oczekują, że zyski spółek z indeksu Standard & Poor’s 500 wzrosły w I kwartale średnio o 3,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu