Indeksy GPW jednak w dół

KZ
12-12-2011, 08:35

Obawy o powodzenie aukcji włoskich i francuskich papierów skarbowych wystraszyły inwestorów giełdowych. WIG20 traci na wartości od początku sesji.

Na otwarciu WIG20 spadł o 0,48 proc. do 2216 pkt. W kolejnych kilkudziesięciu minutach przecena się pogłębiła, a pretekstem są obawy o powodzenie zaplanowanej na dziś aukcji włoskich i francuskich obligacji o łącznej wartości 13,5 mln EUR.

Spadają też ceny miedzi, ale akurat to nie KGHM, a spółki z drugiego szeregu WIG20 tracą najmocniej. Wśród nich jest m.in. BRE Bank, którego akcje otrzymały negatywną rekomendację od analityków Citigroup.

Względnie najlepiej trzyma się za to kurs PGNiG, o którego akcjach w niemal samych superlatywach wypowiadają się analitycy DM BZ WBK.

Nie zmienia się kurs Emperii, symboliczny kurs Eurocash. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił zażalenie Emperii i P1 na postawnowienie o zabezpieczeniu roszczenia Eurocash w procesie arbitrażowym, prowadzonym przez tę spółką przeciwko Emperii i P1. Czy pokrzyżuje to plany Emperii? Czytaj w poniedziałek w „Pulsie Biznesu”>>

Nie zmienia się kurs Polcoloritu. Piotr Kwapisz, który przez ostatnie 10 lat pracował w Grupie Cersanit, został nowym prezesem Polcoloritu. Barbara Urbaniak-Marconi, dotychczasowa prezes, została wiceprezesem.

Wyraźnie spada kurs JSW.
W budżecie na 2012 r. spółka zakłada większe zyski, przychody i żadnych nowych podatków od kopalin, pisze „Puls Biznesu”>>

Zyskują akcje NFI Midas. Spółka zawarł w piątek z Litenite Limited umowę kupna 100 proc. udziałów Conpidon Limited, dzięki czemu stał się pośrednim właścicielem 100 proc. udziałów spółki Aero2 - poinformował fundusz w komunikacie. Za udziały NFI Midas zapłaci 548 mln zł, przy założeniu, że dług netto Aero 2 nie będzie wyższy niż 70 mln zł.

Lekko wzlatuje kurs Kruka. Spółka coraz śmielej działa poza naszymi granicami. W Czechach wynegocjował zakup pierwszych pakietów wierzytelności: pięć od banków, a jeden od telekomu, pisze „Puls Biznesu”>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy GPW jednak w dół