Indeksy GPW nie mogą obrać kierunku

KZ
opublikowano: 22-12-2010, 10:19

Początek sesji upłynął pod znakiem niewielkich zmian indeksów. Wzięciem cieszą się walory m.in. Bomi i IDM, wyraźnie tanieją natomiast prawa do akcji Boryszewa.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,14 proc. do 2775 pkt. Po godzinie handlu niewiele się zmieniło, a obroty były mizerne - niespełna 100 mln zł. Żadna z najwięszych spółek nie zmieniała swojej wartości o więcej niż +/- 1 proc.

Lekko spada kurs Tauronu. Analitycy BofA rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji spółki od zalecenia "neutralnie".

Na początku sesji mocno rosły akcje Grajewa, które już wczoraj wyraźnie zyskiwały po ujawnieniu pozytywnej rekomendacji od analityków Copernicus Securities.

W cenie są papiery Bomi, o którym "PB" pisze, że po przejściu restrukturyzacji może być hitem inwestycyjnym.

O blisko 3 proc. na początku sesji drożały akcje IDMSA. Broker łączy siły z funduszem Supernova, kontrolowanym przez Macieja Zientarę.

Mocno tanieją natomiast wprowadzone dziś do obrotu prawa do akcji nowej emisji Boryszewa. Spółka potwierdziła wczoraj wcześniejsze informacje "PB" o zamiarze przejęcia włoskiej spółki Cablelettra.

Na NewConnect o prawie 9 proc. rósł kurs Aquy (Poznań). Kontrolę nad spółką przejęła Grupa PBG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane