Indeksy GPW nieśmiało w górę, drożeją PZU i TP

KZ
14-06-2011, 10:18

Po godzinie sesji WIG20 rósł o 0,5 proc do  2870 pkt., głównie za sprawą TP SA i PZU.

W portfelu blue chipów niemal wszystkie walory notowane są na zielono, poza symbolicznie taniejącymi Getinem i Asseco Poland. Najsilniejszy – podobnie jak wczoraj – jest CEZ, a przy sporych obrotach do odrabiania strat z poprzednich dni zabrało się PZU. Wyraźnie drożeje też TP SA, liderująca pod względem wartości obrotów.

Wśród mniejszych spółek na uwagę zasługuje wzrost notowań Unibepu. Budowlana firma pochwaliła się dwiema umowami o łącznej wartości 35 mln zł netto.

W górę idzie też kurs Hygieniki. Prezes spółki Kamil Kliniewski kupił wczoraj w transakcji pakietowej 98,5 tys. akcji spółki za łączną kwotę 140 tys. zł. Jego zaangażowanie w akcjonariacie wzrosło z 12 do 12,43 proc., a łącznie z Trade Company&Consulting do 14,55 proc.

O niespełna 3 proc. drożeją akcje Forte. Spółka podpisała list intencyjny z syndykiem masy upadłościowej niemieckiej spółki Wohnmebelwerke Schneider, produkującej meble skrzyniowe. Forte chce kupić majątek spółki.

Bez fajerwerków przygodę z GPW zaczyna Enel-Med. Prawa do akcji operatora przychodni straciły na otwarciu 2 proc. Później jednak kurs wrócił do punktu wyjścia.

Dziś dla inwestorów istotne mogą być publikowane o godz. 14.30 dane o sprzedaży detalicznej w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Indeksy GPW nieśmiało w górę, drożeją PZU i TP