Indeksy GPW rosną

GRA
opublikowano: 03-02-2011, 11:17

Warszawskie indeksy są w czwartek na  plusach – WIG20 zyskuje 0,7 proc., a mWIG40 rośnie o 0,1 proc. 

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się Lotos, który zyskuje 1,8 proc. Najmocniej tanieje KGHM – o 0,9 proc. Miedziowa spółka zniżkuje, choć udało jej się dopiąć przejęcie od Skarbu Państwa spółki Nitroerg, za 120 mln zł (producent materiałów wybuchowych i środków strzałowych przeznaczonych do użytku cywilnego).

Na niewielkim plusie jest PGE (+0,4 proc.). Inwestorów nie ekscytują zapowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada, który ogłosił, że raczej nie będzie sprzedawać w tym roku akcji PGE, jeśli nie poprawi się sytuacja na rynku.

Na szerokim rynku w czołówce sesji są Odlewnie, ze wzrostem na poziomie 10 proc. Dobrze zachowuje się też Lena Lighting, która zyskuje prawie 9 proc., i Marvipol – drożeje o ponad 7 proc. Akcje dewelopera należą jednak do mało płynnych i często podlegają wahaniom.

Ponad 15 proc. traci dziś Petrolinvest, który najwyraźniej wraca do równowagi po szalonym wystrzale sprzed dwóch dni. Kurs wzrósł wtedy o ponad 80 proc., w reakcji na wypowiedzi zarządu o możliwym wykryciu ropy na złożu Szirak 1 w Kazachstanie.

Prawie 2 proc. tracą notowania NG2, którego styczniowe przychody wypadły słabo. Firma prowadząca sieć sklepów z obuwiem CCC osiągnęła 41,5 mln zł przychodów, czyli o 16,7 proc. mniej niż przed rokiem.

Na małym minusie jest też LPP, choć zwiększa sprzedaż. Właściciel takich marek odzieżowych, jak Reserved i CroppTown, zaczął rok od wzrostu przychodów o 14 proc., do 184 mln zł. DM PKO BP przypomina, że spółka wcześniej podawała, że w całym 2010 r. jej przychody wzrosły o 3 proc., do 2,086 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane