Zniżka na parkietach była przede wszystkim wynikiem spadków cen akcji spółek mających duży udział w indeksach i sektorach technologicznych i usług telekomunikacyjnych w tym przedstawicieli tzw. grupy FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Alphabet). W rezultacie sektor technologiczny tracił drugi dzień z rzędu.

Liczba powstałych we wrześniu miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła mniej niż oczekiwano, choć w dużej mierze było to efektem huraganu Florence
W ciągu dnia rosły rentowności amerykańskich papierów skarbowych.
Jedynym sektorem spośród 11-tu głównych, jakie tworzą indeks S&P500, który w piątek rósł, był sektor nieruchomości.
Na finiszu piątkowej sesji indeks DJ IA spadał o 0,67 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował z kolei o 0,55 proc. a technologiczny Nasdaq tracił 1,16 proc.