Indeksy na zielono, dobry debiut pokazało Centrum Klima

GRA
opublikowano: 06-01-2009, 11:01

Warszawska giełda kontynuuje wczorajszą dobrą passę, choć dzisiejsze wzrosty już nie są tak spektakularne. WIG20 zyskuje 0,8 proc., a mWIG40 -  tylko 0,6 proc.

Prawie 40 proc. zyskuje dzisiejszy debiutant na GPW, czyli Centrum Klima. Jest liderem sesji. Inwestorów mogło ucieszyć zdobycie przez firmę dofinansowania od Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wynoszącego 1,5 mln zł.

O 10 proc. drożeje też IZNS Iława, i to mimo że ze spółki ostatecznie wyszedł już fundusz BBI Capital (+1,4 proc.). Wczoraj, na rynku regulowanym, sprzedał wszystkie akcje, stanowiące 10 proc. kapitału IZNS.

Coraz więcej szumu jest wokół przejęcia Sfinksa (-1,3 proc.) przez Amrest (+1,2 proc.). O szykującej się wojnie o Sfinksa pisze dzisiejszy „PB”. Tomasz Morawski, założyciel i współwłaściciel spółki, zapowiada bowiem walkę o odzyskanie wpływów. Twierdzi, że Amrest, nowy główny rozgrywający w Sfinksie, oszukał go. O złe zamiary posądza też fundusz Enterprise Investors, który był niegdyś udziałowcem sieci restauracji.

Rosną notowania spółek odzieżowych, dla których grudzień okazał się dobrym miesiącem. LPP pochwalił się wzrostem sprzedaży o 17,4 proc., a Artman - o 27,8 proc. Z kolei Monnari zwiększył przychody aż o 41 proc. LPP zyskuje dziś 3,5 proc., Artman drożeje o 0,7 proc., a Monnari - o 4,6 proc.

Prawie 1 proc. traci kurs Domu Maklerskiego IDMSA, który dziś rano ogłosił, że kupił sieć salonów IT. Za 25 proc. udziałów zapłacił 4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane