Indeksy w dół, Orzeł liderem sesji

GRA
opublikowano: 07-12-2009, 11:39

Największe firmy wyraźnie dziś tanieją – indeks WIG20 tarci 1 proc. Lepiej trzymają się średniaki – indeks mWIG40 zniżkuje tylko o 0,4 proc.

Najmocniej zmieniają się dziś notowania „groszówek” i spółek o charakterze spekulacyjnym. Liderem sesji jest bieliźniarski Orzeł, który zyskuje 11 proc. W ogonie sesji są z kolei Swarzędz i Atlantis taniejące odpowiednio o 9 proc. i 6 proc. Wahań kursu Atlantisu nie uzasadniają żadne nowe informacje. Z kolei na handel na Swarzędzu może mieć wpływ komunikat o zakończeniu rozmów spółki z Sovereign Capital.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się Cyfrowy Polsat, który zyskuje 0,8 proc., a najgorzej – Bioton, który traci ponad 4 proc.

O Gancie (-0,2 proc.) informuje dzisiejszy „Parkiet”. Dziennik donosi, że deweloper zamierza stymulować sprzedaż poprzez rabaty. W ten sposób chce zakończyć projekty, na których zostały jeszcze ostatnie mieszkania, a także  rozruszać rynek poznański. - Patrząc na niską atrakcyjność cenową oferty Ganta, ruch zarządu może być jak najbardziej zrozumiały – zauważa w dzisiejszym komentarzu Michał Sztabler, analityk DM PKO BP.

Nieznacznie tanieje też J.W. Construction, o którym traktuje „Puls Biznesu”. Deweloper zapowiada, że w tym roku może przekazać nieznacznie mniej od wcześniej planowanych 2 tys. mieszkań. Plan na 2010 r. to ponad 2 tys. lokali.

Na temat przyszłości Bomi spekuluje „Parkiet”. Gazeta twierdzi, że kupnem handlowej spółki interesuje się Emperia Holding. Jej zarząd nie wyklucza podjęcia rozmów z właścicielami Bomi. A kurs Bomi spada o 1 proc.

Ponad 5 proc. tracą Police. Zgodnie z sugestiami Agencji Rozwoju Przemysłu, chemiczna spółka postanowiła złożyć wniosek o udzielenie 150 mln zł pożyczki w ramach pomocy publicznej na „ratowanie przedsiębiorstwa”.

Tanieje Rafamet (-0,1 proc.), który ogłosił politykę dywidendową na dwa najbliższe lata. Zamierza wypłacać akcjonariuszom od 20 proc. do 30 proc. rocznego zysku netto. Jest jednak warunek – sprzedaż i zysk netto muszą być porównywalne do osiągniętych w 2008 r.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Indeksy w dół, Orzeł liderem sesji