Indeksy w Europie mogą spaść z powodu Oracle

15-03-2002, 08:45

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje na giełdach Europy mogą zacząć się od spadków, ponieważ drugi co do wielkości producent oprogramowania na świecie, Oracle obniżył prognozy finansowe na koniec tego kwartału.

Londyńscy bukmacherzy oceniają, że na otwarciu indeks FTSE, francuski CAC-40 i frankfurcki DAX stracą po 10 punktów.

Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą wpłynąć na przebieg notowań w Europie:

SEKTOR ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII

Po zamknięciu notowań na Wall Street w czwartek Oracle zapowiedział, że jego wyniki w tym kwartale będą słabsze od prognoz analityków. Zdaniem spółki nie widać jeszcze ożywienia na rynku zaawansowanych technologii. Prognozy zysków zostały obniżone o jednego centa do dwóch centów na akcję.

W obrocie po sesji rosły natomiast akcje producenta programów graficznych Adobe Systems, ponieważ jego wyniki znalazły sie w górnej skali prognoz analityków.

ROPA

Szefowie państw zrzeszonych w Organizacji Eksportów Ropy (OPEC) spotykają sie w piątek i zapewne zdecydują utrzymać dotychczasowe ograniczenia dotyczące poziomu wydobycia surowca.

ZMIANY W FTSE 100

Po zamknięciu piątkowych notowań zmieniony zostanie skład indeksu 100 brytyjskich blue-chipów. FTSE opuści biotechnologiczna grupa Celltech, a do indeksu włączony zostanie stalowy koncern Corus.

DANE Z USA

Po ostatniej serii sprzecznych danych o sytuacji makroekonomicznej w USA, inwestorzy będą czekać na informacje o cenach produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) o 14.30, produkcji przemysłowej i wykorzystaniu mocy produkcyjnych o 15.15 oraz nastrojach konsumentów w USA około 15.45.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy w Europie mogą spaść z powodu Oracle