Indeksy w USA tracą po wystąpieniu szefa Fed

opublikowano: 2001-02-13 20:33

NOWY JORK (Reuters) - Indeksy giełd w USA zaczęły tracić, gdyż po wystąpieniu szefa Banku Rezerwy Federalnej Alana Greenspana, inwestorzy obawiają się, że Fed nie zdecyduje się na zdecydowaną obniżke stóp procentowych.

Greenspan poinformował we wtorek, że w ciągu tego roku wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych może ulec dalszemu spowolnieniu, ponieważ firmy muszą pozbyć się zapasów, a konsumenci są niepewni co do przyszłej sytuacji gospodarczej. Indeks Nasdaq Composite spadł o 0,11 procent do 2.486,97 punktu, a indeks Dow Jones stracił 0,07 procent i spadł do poziomu 10.939,72 punktu.

"Greenspan nie wydawał się szczególnie zaniepokojony możliwością recesji" - powiedział Jay Mueller ze Strong Capital Management.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))