Indeksy w USA wzrosły, zniżkowała Citigroup

Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna
14-11-2002, 08:11

NOWY JORK (Reuters) - Środowe sesje na giełdach w Nowym Jorku zakończyły się niewielkimi zwyżkami. Jednak niepokojące informacje dotyczący finansowego giganta, Citigroup ograniczyły wcześniejsze wzrosty wywołane decyzją Iraku o przyjęciu rezolucji ONZ.

Indeksy zyskały również na wartości, gdy Alan Greenspan stwierdził w wystąpieniu w Kongresie, że amerykańska gospodarka przechodzi okres słabszego wzrostu, ale nie zdradza oznak poprzedzających recesję. Początkowa radość na rynku wywołana decyzją Iraku, ustąpiła miejsca obawom, że kraj nie dotrzyma obietnic zawartych w rezolucji, czyli pełnego rozbrojenia i nie da inspektorom nieograniczonego dostępu do miejsc, gdzie, jak się podejrzewa, może być wytwarzana broń masowego rażenia.

"Inwestorzy nie są do końca przekonani co do intencji Iraku biorąc pod uwagę to co działo się 10 czy 12 lat temu" - powiedział Jack Francis z UBSD Warburg.

Indeks Dow Jones wzrósł o 0,15 procent do 8.398,49 punktu, a Nasdaq Composite zyskał 0,87 procent i wyniósł 1.361,34 punktu.

Akcje Citigroup straciły na wartości 3,8 procent. Dziennik Wall Street Journal napisał w środę, że z informacji zawartych w poczcie elektronicznej z 1999 roku wynika, iż szef Citi, Sanford Weill naciskał na analityka Jacka Grubmana by przyznawała akcjom AT&T korzystne rekomendacje.

Citigroup określiła te informacje jako "czystą fantazję".

"Spadek notowań tak dużej spółki jak Citi trochę zniekształca obraz notowań. Gdyby nie ona indeksy wyglądałyby zupełnie inaczej" - powiedział David Memmott z Morgan Stanley.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w USA wzrosły, zniżkowała Citigroup