Indeksy Wall Street wciąż pną się w górę

MD
30-04-2009, 15:42

Amerykańscy inwestorzy są w doskonałych nastrojach. Pojawiła się szansa, że S&P500 zanotuje największy miesięczny wzrost od dziewięciu lat.

S&P500 zyskał od początku kwietnia 9,5 proc. Tak udanego miesiąca nie miał od marca 2000 roku. Na początku sesji mimo osiągnięcia w środę trzymiesięcznego maksimum nadal rósł, więc jest szansa na udany finisz kwietniowych notowań. Od 9 marca indeks zyskał już 29 proc. Anthony Bolton z Fidelity International twierdzi, że to początek rynku byka. Proponuje inwestorom kupować akcje spółek finansowych. Rynek też tak uważa. Na początku sesji drożały akcje m.in. Citigroup i Bank of America. W górę szły kursy spółek, które pochwaliły się przed rozpoczęciem handlu lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi. O kilkanaście procent drożeje Dow Chemical, który wbrew prognozom analityków zakończył kwartał zyskiem. Na rynku technologicznym równie mocno drożały akcje First Solar. Największy na świecie producent paneli ogniw słonecznych potroił kwartalny zysk i przekroczył prognozy rynkowe. Dobrym nastrojom inwestorów sprzyjają dane makro. Najmocniej, zaskakujący spadek liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy Wall Street wciąż pną się w górę