Indeksy Wall Street z niewielkimi spadkami

ARŻ
opublikowano: 2020-10-21 22:35
zaktualizowano: 2020-10-21 21:58

Wszystkie główne indeksy nowojorskich giełd zakończyły środową sesję na minusie. Przyczyniły się do tego przede wszystkim ze względu na coraz bardziej mgliste nadzieje na wprowadzenie nowych bodźców fiskalnych przed wyborami prezydenckimi w USA.

Dow Jones stracił 0,35 proc., S&P 500 0,22 proc., a Nasdaq Composite 0,28 proc.

NYSE, Wall Street
fot. Xinhua/Zuma Press/Forum

Przed popołudniowymi rozmowami z sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że ​​mimo oporu republikanów w Senacie nadal istnieje szansa na zawarcie porozumienia, chociaż przyznała, że ​​może to nastąpić dopiero po wyborach.

Spośród głównych sektorów przez większą część sesji najwięcej zyskiwały media społecznościowe. Dzięki wzrostowi przychodów i liczby użytkowników sesję na plusie zakończyły Pinterest (+8,96 proc.), Twitter (+8,39 proc.), Snapchat (+8,05 proc.) oraz Facebook (+4,17 proc.)

Na przeciwnym biegunie znaleźli się producenci energii, co jest efektem dotkliwego, 4-procentowego spadku cen ropy naftowej do poziomu poniżej 40 USD za baryłkę. Spadki odnotowywały także instytucje finansowe – Goldman Sachs, American Express i JPMorgan, a także przedsiębiorstwa przemysłowe – 3M, Boeing i Caterpillar.

Dużą stratę (-6,92 proc.) zanotował Netflix. To efekt publikacji danych na temat nowych subskrybentów, które nie spełniły oczekiwań analityków.

Według danych IBES Refinitiv, z 84 firm S&P 500, które ogłosiły wyniki za trzeci kwartał, 85,7 proc. przekroczyło prognozy dotyczące zysków.

Tesla, która upubliczniła sprawozdanie finansowe tuż po zakończeniu notowania, zwiększyła swoje przychody i dokonała rekordowej liczby dostaw. Przełożyło się to na wzrost o 4,3 proc. w handlu po godzinach.