Indeksy zatrzymały się przy szczytach

Marek Wierciszewski
opublikowano: 10-02-2011, 00:00

Środa była drugim z rzędu dniem wyrównanych zmagań kupujących i sprzedających na rynkach akcji. W słabych nastrojach z obchodów nowego roku księżycowego wrócili inwestorzy z Szanghaju. Główny indeks tamtejszego rynku spadł o 1 proc. Przypomnijmy, że dzień wcześniej trzeci raz w ostatnich czterech miesiącach bank centralny Chin podniósł stopy procentowe.

W Europie lekką przewagę mieli kupujący. O 9 proc. zwyżkował kurs giełdy londyńskiej LSE. Pomogła jej informacja o przejęciu operatora rynku akcji w Toronto. Tuż po rozpoczęciu handlu w USA, w publicznym wystąpieniu szef Fed Ben Bernanke stwierdził, że dotychczasowa poprawa na tamtejszym rynku pracy jest niewystarczająca. Można to interpretować jako zapowiedź dalszego wspierania gospodarki.

O blisko 6 proc. w pierwszej części handlu rósł kurs spółki Walt Disney. Światowy potentat branży medialnej podał, że zysk netto wzrósł w czwartym kwartale o 54 proc. — bardziej od prognoz. O prawie 1 proc. zwyżkowały notowania 3M. Spółka skupi akcje własne warte 7 mld USD, zwiększy również dywidendę o 5 proc.

Marek Wierciszewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu