Indonezja chce zorganizować igrzyska

  • DI
opublikowano: 01-09-2018, 11:22

Indonezja chce zorganizować letnie igrzyska w 2032 roku - ogłosił prezydent tego kraju Joko Widodo podczas sobotniego spotkania z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasem Bachem.

Od dwóch tygodni w indonezyjskich miastach - stolicy kraju Dżakarcie i Palembang - odbywają się Igrzyska Azjatyckie. Ceremonia zakończenia zaplanowana jest na niedzielę, a wcześniej Widodo rozmawiał z Bachem i szefem Azjatyckiego Komitetu Olimpijskiego (OCA) szejkiem Ahmadem Al-Fahadem Al-Sabahem.

Prezydent Indonezji podkreślił, że kończące się igrzyska kontynentu okazały się sukcesem. "Mając doświadczenie w postaci 18. Igrzysk Azjatyckich jesteśmy przekonani, że Indonezja może również zorganizować większe wydarzenie" - podkreślił.

Prezydent MKOl Thomas Bach z zadowoleniem przyjął kandydaturę Indonezji, czwartego najbardziej zaludnionego kraju świata. "Igrzyska Azjatyckie budują bardzo solidny fundament dla takiej kandydatury" - zaznaczył Niemiec.

W 2020 roku letnie igrzyska odbędą się w Tokio, gospodarzem w 2024 będzie Paryż, a w 2028 Los Angeles.

W Igrzyskach Azjatyckich uczestniczyli sportowcy z 45 krajów rywalizujący w 60 dyscyplinach. Indonezja otrzymała prawo goszczenia tych zawodów przed czterema laty po tym, jak ze względu na problemy finansowe wycofał się Wietnam.

Według mediów, mankamentem zmagań w Dżakarcie i Palembang, które rozpoczęły się 18 sierpnia spektakularną ceremonią, okazał się system sprzedaży biletów. Wielu kibiców nie mogło zasiąść na trybunach, mimo że znacznej liczby pustych miejsc.

O przeprowadzenie igrzysk 2032 roku ubiegać się mają także np. Indie i Chiny (Szanghaj).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy