Czytasz dzięki

Indyjska rupia pogłębia rekordowy dołek

opublikowano: 19-03-2020, 08:35

Indyjska waluta systematycznie osłabia się, ustanawiając kolejne historyczne minima.

Jej wycenie nie sprzyja sytuacja na giełdzie, która podobnie jak w przypadku innych parkietów na całym świecie poddaje się panicznej wyprzedaży. W czwartek indeks parkietu w Bombaju zniżkował 2,06 proc. chociaż w ciągu dnia strata sięgała nawet 7,5 proc. Od początku roku Sensex stracił już niemal 31,5 proc. Spadła też cena indyjskich obligacji.

Rupie indyjskie
Zobacz więcej

Rupie indyjskie fot. Bloomberg

Notowania rupii spadły w czwartek aż o ponad 1,1 proc. po raz pierwszy przekraczając kluczowy poziom 75 za dolara amerykańskiego i schodząc do 75,0562.

Traderzy  twierdzą, że Bank Rezerw Indii wykorzystuje swoje rekordowe rezerwy walutowe, aby powstrzymać spadek rupii. Mówi się, że wspomniano o sprzedaży dolarów za pośrednictwem banków państwowych

Według Abhisheka Goenki, dyrektora wykonawczego India Forex Advisors, rupia może przetestować poziom 76,50 za USD w nadchodzących dniach i tygodniach. Dodał, że „w takiej niechęci do ryzyka, gdy inwestorzy pozbywają się akcji, obligacji i walut, żaden poziom nie ma żadnej świętości”.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane