Indyjskie akcje notują wzrosty

opublikowano: 08-08-2022, 08:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Indyjskie akcje odrobiły straty po początkowych spadkach w poniedziałek, ponieważ obniżka cen ropy i umocnienie akcji samochodów wzmocniły nastroje inwestorów – donosi agencja Reuters.

fot. Dhiraj Singh/Bloomberg

Indeks NSE Nifty 50 wzrósł dziś o 0,36 proc., docierając do poziomu 17 460,85. Z kolei S&P BSE Sensex poszedł w górę o 0,44 proc., dochodząc do pułapu 58 645,12.

Według danych Refinitiv, inwestorzy zagraniczni zainwestowali w tym miesiącu 1,79 mld USD w indyjskie akcje.

Tymczasem ceny ropy oscylowały w poniedziałek blisko kilkumiesięcznych minimów, ponieważ dane wskazywały na powolne ożywienie importu chińskiej ropy w lipcu.

Indie, trzeci co do wielkości importer ropy naftowej na świecie, czerpią korzyści ze spadku cen ropy, ponieważ obniża on importowaną inflację.

Inwestorzy czekają na dane z USA o cenach konsumpcyjnych, które pojawią się w środę. Dostarczą one więcej wskazówek na temat tempa podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane