Inflacja nie popsuła humorów

Sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od zwyżek, dając szanse na trzecie wzrostowe zamknięcie z rzędu.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po godzinie handlu S&P500 oraz Dow Jones zyskują po 0,1 proc., a Nasdaq rośnie o prawie pół proc. Tym samym główny wskaźnik ma szanse na trzeci z rzędu lekki wzrost wartości, po tym jak korekta zepchnęła go z ubiegłotygodniowego rekordu. Na dzień przed decyzją w sprawie polityki pieniężnej za oceanem opublikowano nieco wyższe od prognoz dane o inflacji. W skali roku ceny wzrosły za oceanem o 2,1 proc.

- Te dane mogą niepokoić inwestorów. Odczyt jest zbliżony do celu inflacyjnego Fedu, sięgającego 2 proc. Moim zdaniem Fed może dostrzec ryzyko przegrzania inflacji i przyspieszyć moment podwyżek stóp – komentował dla Bloomberga Mark Luschini, główny strateg inwestycyjny towarzystwa Janney Montgomery Scott.

Tymczasem słabsze od prognoz okazały się dane z rynku nieruchomości. W maju wydano 991 tys. pozwoleń na budowę domów (dane zannualizowane), podczas gdy ekonomiści spodziewali się wyniku na poziomie 1,075 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Inflacja nie popsuła humorów