Inflacja zaszkodziła złotemu

Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM
opublikowano: 16-06-2015, 00:00

Dane o inflacji w Polsce w maju, które okazały się być niższe od oczekiwań (-0,9 proc. r/r wobec prognozowanych -0,7 proc.), przełożyły się na kontynuację osłabiania złotego.

Notowania USD/PLN od 26 maja budują spadkową korektę, która przyjęła kształt kanału zniżkującego.

W minioną środę kurs przetestował dolne ograniczenie tego kanału i jednocześnie 61,8-procentowe zniesienie fali wzrostowej ukształtowanej 15-26 maja (3,64 zł). Od tamtej pory kurs buduje lokalne odbicie, ale nadal nie zdołał wybić się górą z tej formacji. Taki obrót spraw byłby sygnałem kontynuacji sekwencji wzrostowej z 15 maja.

Maksymalny zasięg tej korekty wyznacza poziom 61,8-procentowego zniesienia majowych zwyżek (3,64 zł) i został on już osiągnięty. Z kolei pokonanie tego wsparcia i wybicie z kanału dołem otworzy drogę do poziomu minimum z maja (3,52 zł).

Kurs GBP/PLN korekcyjnie zwyżkuje i dotarł w poniedziałek do 50-procentowego zniesienia spadku, którego początek sięga 26 maja (5,76 zł). Jeżeli ruch w dół ma być na tej parze kontynuowany w najbliższym czasie, to maksymalny zasięg korekty stanowi poziom 5,7880, czyli 61,8-procentowego. spadku.

Na parze EUR/PLN wykształciła się formacja odwróconej głowy z ramionami. Obecnie kurs testuje linię szyi (poziom 4,1560 zł). Pokonanie tego oporu będzie sygnałem wybicia i otworzy drogę do dalszych zwyżek do poziomu 4,1880 (modelowy zasięg wynikający z odległości od dołka do linii szyi, odłożony od tej linii w górę), a następnie do ataku czerwcowego maksimum (4,1930 zł). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska EFIX DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy