Inforadio zmienia szefa i nazwę

Inforadio zmienia szefa i nazwę

Inforadio zmienia szefa i nazwę

Dariusz Rembelski
opublikowano: 19-10-1998, 00:00

Inforadio zmienia szefa i nazwę

Prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia Inforadio zmieni nazwę na Talk FM. Zmiana nie wiąże się z nową ramówką — ma charakter wyłącznie marketingowy.

Pod koniec listopada rozgłośnia rozpocznie kampanię reklamową.

— Reklamy pojawią się w prasie, radiu i telewizji. Nie mogę powiedzieć, ile nas to będzie kosztować — mówi Maciej Sikorski, członek zarządu Inforadia.

Ostatnio w rozgłośni nastąpiły spore zmiany personalne. Odeszły gwiazdy — Maciej Orłoś i Marta Grzywacz. Przetasowanie nastąpiło również na stanowiskach członków zarządu firmy. Od czwartku rozgłośnia ma nowego dyrektora programowego — Pawła Zegarłowicza.

Nic o pieniądzach

Według nieoficjalnych danych, w ciągu roku działalności rozgłośnia nie przyniosła udziałowcom spodziewanych zysków.

— Nie mogę mówić o inwestycjach i zyskach. Zgadzam się, że słuchalność rozgłośni jest na niskim poziomie — przyznaje Maciej Sikorski.

Nie potwierdził informacji, że pieniędzy na działalność firmy wystarczy tylko na 6-8 miesięcy.

— Dajemy sobie pół roku na wprowadzenie zmian, a potem będziemy się zastanawiać, co dalej — twierdzi Marcin Sikorski.

Według badań przeprowadzonych przez OBOP we wrześniu, Inforadio zajmuje jedną z ostatnich pozycji pod względem odbiorców w Warszawie. Podobną słuchalność ma Rozgłośnia Harcerska.

Udziałowcy i zasięg

Inforadio nadaje w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie i Trójmieście. Sieć obejmuje potencjalnie około 7 mln słuchaczy.

Udziałowcami rozgłośni są Spółdzielnia Wydawnicza Polityka (17 proc.), Fundacja Batorego (16 proc.), agencja reklamowa Communications Ltd, wydawnictwo Infor i spółka Agora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Rembelski