Informacje branżowe

[MK]
opublikowano: 04-01-2012, 00:00

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS

Mobilne wsparcie dla komiwojażera

Firma USP Zdrowie przedłużyła umowę z Asseco Business Solutions na użytkowanie rozwiązania klasy SFA wspomagającego przedstawicieli handlowych. Chodzi o wdrożoną w 2005 r. aplikację Mobile Preselling na urządzenia przenośne. Głównym jej zadaniem jest automatyzacja i zwiększenie efektywności działań sprzedażowych w terenie, a także dostarczenie kadrze zarządzającej bieżących i historycznych informacji o rynku. System może być wykorzystywany w różnych dziedzinach zarządzania przedsiębiorstwem — od działań operacyjnych po planowanie strategiczne. Oprogramowanie ma już 19,5 tys. użytkowników w 18 krajach Europy.

COMARCH

Taksówkarze pojadą na nowej aplikacji

Małopolska sieć taksówkowa wybrała program Comarch Opt!ma, a ściślej moduły: Księga Handlowa, Środki Trwałe, Płace i Kadry, Analizy oraz Kasa/Bank. Dotąd Radio Taxi 919 Kraków korzystało z programu działającego w środowisku MS-DOS — Comarch Klasyka. W związku z rozwojem przedsiębiorstwa rozwiązanie to okazało się niewystarczające. Wdrożenie zrealizowała firma CDN-Partner w Krakowie. Oprogramowanie Comarch Opt!ma powstało z myślą o małych firmach, które muszą obsłużyć podstawową działalność, czyli fakturowanie, prowadzenie książki przychodów i rozchodów, rozliczenia z urzędami, a także o średnich przedsiębiorstwach, które zmagają się z zaawansowanymi procesami biznesowymi.

QAD

Lepsze zarządzanie przy świecach

Wieluńska spółka Korona, jeden z największych producentów świec w Europie, wdrożyła najnowszą wersję aplikacji wspomagającej zarządzanie QAD Enterprise Applications. Oprogramowanie dostarczyła firma QAD oferująca zintegrowane systemy wspierające zarządzanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Rozwiązanie zapewnia kompleksową obsługę działalności firmy w zakresie sprzedaży, zakupów, logistyki, produkcji i finansów. Wieluński zakład wykorzystuje także oprogramowanie QAD Warehousing (moduł klasy Warehouse Management Systems), na bazie której stworzył unikatowe rozwiązania dla magazynów i kontroli materiałowej, zgodne z oczekiwaniami m.in. firmy Ikea, która jest odbiorcą produktów Korony. Z systemu QAD Enterprise Applications korzysta 91 użytkowników.

HEWLETT-PACKARD

ERP w dolnośląskich ZOZ-ach

System Pilotażowy „Elektroniczny Rekord Pacjenta” (SP-ERP) to program ERP, który ma poprawić jakość usług medycznych i efektywność finansową ośrodków zdrowia na Dolnym Śląsku. Realizuje go spółka HP, która wygrała przetarg prowadzony w trybie konkursu. We wdrożeniu uczestniczy 12 zakładów opieki zdrowotnej. Głównym założeniem jest utworzenie repozytorium danych medycznych, które umożliwi gromadzenie w sposób ciągły i udostępnianie personelowi medycznemu informacji potrzebnych do diagnozowania i leczenia chorych. W przyszłości rozwiązanie to może być zintegrowane z ogólnopolskim systemem elektronicznej informacji o pacjentach. SP-ERP jest częścią programu Dolnośląskie e-Zdrowie, który został już w 85 proc. ukończony. Jego budżet, współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, wynosi 29,8 mln zł.

ATM

Nowi klienci centrów danych

ATM, która pod marką Atman oferuje usługi telekomunikacyjne dla biznesu, pozyskała ostatnio kolejne kontrakty na usługi kolokacyjne w swoich obiektach w Warszawie i Katowicach. Wśród klientów tej giełdowej spółki są firmy: Kino Polska TV, Dom Kredytowy Notus, LexisNexis Polska, Siódemka, a także it Works (dawniej Web Inn), Mercury Mobile, Archiwum 24, VoxNet, Thomson Trading LLC Company i Generia. ATM ma 20 proc. udziałów w polskim rynku usług data center. Całkowita powierzchnia obiektów kolokacyjnych tej firmy wraz z nowym budynkiem F3 w Centrum Danych Atman wynosi 8,3 tys. m kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MK]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu