Informacje branżowe

opublikowano: 29-01-2014, 00:00

QUMAK

Banki spółdzielcze dbają o dane klientów

Firma Qumak zbudowała centrum przetwarzania danych w nowej siedzibie Banków Spółdzielczych z Grupy BPS w Warszawie. Obiekt jest chroniony przed wtargnięciem, a komory zabezpieczone są przed zalaniem. Integrator wdrożył m.in. systemy bezpieczeństwa (CCTV, SSWN, SKD), ochrony przeciwpożarowej, klimatyzacji i wentylacji. Umowa obejmuje także kompleksowe usługi serwisowe przez kolejne trzy lata. Wartość przedsięwzięcia to ponad 5 mln zł netto. To nie pierwsze tak duże zlecenie dla Qumaka od instytucji z sektora finansowego. W 2013 r. giełdowa spółka stworzyła tzw. data center dla Banku BPH.

SAGE

Nowoczesny ERP dla wytwórcy drzwi antywłamaniowych

Międzynarodowy producent drzwi antywłamaniowych Dierre wybrał rozwiązanie Sage ERP X3, aby

usprawnić swoje najważniejsze procesy: zakupy, magazyny, produkcję, sprzedaż, finanse i księgowość. Z systemu w Polsce ma korzystać 15 użytkowników.

PKP

Bezpłatny internet na dworcach

Od początku roku Polskie Koleje Państwowe uruchomiły darmowy internet na 20 dworcach (budynki i perony). W sumie Wi-Fi działa już na 60 stacjach, m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, Toruniu, Katowicach, Koszalinie, Zielonej Górze, Częstochowie i Żywcu. Wcześniej w dworcowych obiektach podróżni mogli skorzystać z dostępu do sieci tylko w lokalach najemców, którzy udostępnili klientom swoje hotspoty.

SIMPLE

Wdrożenie na kieleckiej uczelni

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zainwestował w oprogramowanie Simple.ERP.

Wdrożeniem systemu i jego integracją z aplikacjami używanymi przez uczelnię zajął się producent tego rozwiązania. Spółka Simple przeprowadziła również szkolenia z obsługi platformy, która obejmuje finanse i księgowość, raporty, majątek trwały, obrót towarowy, HR, ePIT, obieg dokumentów dotyczących zamówień publicznych.

IFS

Kompleksowy system w Radpolu

Produkcja, dystrybucja, kadry i płace, remonty, finanse i księgowość, analityka biznesowa to procesy biznesowe, które chce wesprzeć notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie grupa Radpol. W tym celu wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie produktów dla branży ciepłowniczej i energetycznej wybrał system IFS Applications 8. Wdrożenie odbywa się w czterech zakładach: Radpol (w Człuchowie), Elektroporcelana Ciechów, Wirbet i Rurgaz. W przyszłości ma objąć także przejętą w czerwcu 2013 r. spółkę Finpol-Rohr. Zakończenie prac planuje się na pierwszy kwartał 2015 r.

SAMORZĄD MAŁOPOLSKI

Platforma edukacyjna dla młodzieży

Sześć najważniejszych krakowskich szkół wyższych będzie uczestniczyło w inicjatywie o nazwie „Małopolska Chmura Edukacyjna”, której celem jest przekazywanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych wiedzy przy wykorzystaniu internetu (powstanie platforma multimedialna, która umożliwi prowadzenie wirtualnych zajęć, wymianę materiałów dydaktycznych i wspólne badania). Młodzież będzie mogła rozwijać się intelektualnie w 10 dziedzinach: fizyka, informatyka (Akademia Górniczo-Hutnicza), matematyka, biologia (Uniwersytet Jagielloński), chemia, budownictwo (Politechnika Krakowska), przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie (Uniwersytet Ekonomiczny), środowisko i żywność (Uniwersytet Rolniczy) i języki obce (Uniwersytet Pedagogiczny). Zadanie, na które porwał się Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, zostało wpisane do Programu Strategicznego Kapitał Intelektualny i Rynek Pracy. Koszt projektu w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 7,6 mln zł, z czego dofinansowanie UE ma wynieść 6,45 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu