Informacje branżowe z branży IT (19.08)

opublikowano: 18-08-2015, 22:00

Wieści z firm

ASSECO

System dla polskiej armii

Asseco stoi na czele konsorcjum, które tworzą także Wojskowa Akademia Techniczna i firmy Teldat, Siltec, Enigma i CMGI. Instytucje te dostarczą polskiemu wojsku teleinformatyczny system do zarządzania walką na szczeblu taktycznym. Rozwiązanie wspiera dowodzenie i łączność między sztabem a załogami różnych pojazdów.

ATM

Atman ma nowy obiekt do kolokacji

W Centrum Danych Atman spółka ATM oddaje do użytku obiekt kolokacyjny F5, który składa się z trzech poziomów pomieszczeń serwerowych, systemu energetycznego i klimatyzacyjnego oraz systemów bezpieczeństwa. Najnowsza inwestycja pozwala na dowolną adaptację przestrzeni serwerowej. Obiekt ma 3 tys. mkw. Korzystać z niego mogą firmy niezależnie od wielkości, którym zależy na optymalizacji kosztów gromadzenia i przetwarzania danych. Kolokacja to oddanie własnych serwerów pod skrzydła specjalistycznej serwerowni, w celu polepszenia ich dostępności w sieci.

COMPAREX POLAND

NBP aktualizuje licencje Microsoftu

Za ponad 17,5 mln zł netto spółka Comparex Poland dostarczy Narodowemu Bankowi Polskiem aktualizacje licencji oprogramowania Microsoftu w ramach trzyletniego programu licencyjnego Microsoft Enterprise Agreement i Microsoft Select. O zlecenie walczyło także pięć innych spółek: Integrit, Comarch, A.P.N. Promise, Sygnity i Hewlett-Packard. O wyborze zadecydowała wysokość opustu — Comparex zaoferował 39 proc., a dodatkowo zmieścił się niemal dokładnie w kwocie zakładanej przez NBP. Pozostałe propozycje były znacznie niższe — od 16 do 26 proc.

INFOMEX

Mobilne komputery dla NIK

W przetargu uczestniczyły także firmy Axis, Slash i Helica. Ale to spółka Infomex dostarczy 275 komputerów przenośnych z oprogramowaniem i licencjami dla Najwyższej Izby Kontroli. Częścią zamówienia jest dostarczenie oprogramowania, m.in. MS Windows 7 Professional 64 bit PL, MS Office 2010 PL, program antywirusowy VirusScan. Wartość umowy przekracza 1,1 mln zł brutto.

ITELLIGENCE

Intemo rozwija się z systemem SAP

Zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych i obróbką metali firma Intemo korzysta ze zintegrowanego systemu do zarządzania SAP, który wdrożyła z pomocą spółki itelligence. Integrator zapewnił także sprzęt serwerowy i licencje. Oprogramowanie usprawnia takie procesy biznesowe przedsiębiorstwa jak księgowość i finanse, środki trwałe, kontroling czy kadry i płace czy sprzedaż i dystrybucja. W rozwiązaniu klasy ERP „zaszyte” są także inne ważne moduły, m.in. z dziedziny gospodarki materiałowej i remontowej, zarządzania projektami, planowanie produkcji i zarządzanie jakością.

TITANHQ

SpamTitan pod nowym szyldem

W ubiegłym tygodniu SpamTitan Technologies, dostawca rozwiązań zabezpieczających, zmienił nazwę na TitanHQ. Wszystkie jego produkty będą oferowane pod marką TitanHQ. Odświeżono także identyfikację wizualną spółki (strona internetowa i logotypy). Wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem TitanHQ w Polsce jest Bakotech.

ABC DATA

Kyocera poszerza ofertę produktową

Drukarki, urządzenia wielofunkcyjne i materiały eksploatacyjne z logo Kyocery znalazły się w ofercie ABC Daty, co jest efektem współpracy tej spółki z Arcusem, przedstawicielem koncernu Kyocera Document Solutions na polskim rynku. Produkty sprzedawane przez firmę ABC Data mają standardową gwarancję producencką, natomiast maszyny przeznaczone na wynajem zostaną objęte 24— lub 36-miesięcznym pakietem gwarancyjnym obsługiwanym przez autoryzowaną sieć serwisową tego dystrybutora. W pakiecie będzie m.in. bezpłatna opieka serwisowa, przeglądy i dostawa tonerów. [MK] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu